Jazzing Flamenco, çıktıkları dünya turnesi kapsamında hayranları ile buluşuyorlar.

Sadece Tango Flamenco ile Kuzey Amerika’da 50’den fazla gösteriye imza atan, ardı ardına kapalı gişe 14 gösteriyle Montreal Caz Festivali’nin gelmiş geçmiş en çok ilgi gören gösterilerinden birini gerçekleştiren topluluk, yeni gösterisinde flamenkonun büyüsünü cazın zarafetiyle göz kamaştırıcı bir mükemmellikte buluşturuyor.
Antonio Najarro Dans Topluluğu ile çağdaş tango grubu Ensamble Nuevo Tango ve Flâmenko müzik grubu Jarcamora’nın sanatsal birlikteliğinin bir sonucu olan grubun ilk gösterisi “Tango Flâmenko”, Flâmenko ve Klasik İspanyol Dansı’nın Arjantin Tangosu’yla kaynaşmasından ortaya çıkan yüksek tempolu 12 bölümde, 12 ayrı öyküyü ve 12 koreografiyi sunuyor.
Arjantinli müzisyenler, Flâmenko müzisyenleri ve dansçılardan oluşan 24 kişilik topluluğun, yaklaşık 1 saat 30 dakika süren kesintisiz gösterisi sırasında, flemonko dansının koreografik ve müzikal dili, Arjantin müziğinin tipik geçişleriyle sentezleniyor.
Yeni gösterisi Jazzing Flamenco ile Klasik İspanyol dansını caz, blues, soul ve Flâmenko müzikleriyle birleştiren Najarro yenlikçi koreografisiyle ortaya özgün bir çalışma çıkarıyor.

26 Mayıs 2011
20:00
CRR Konser Salonu

Reklamlar