Antonio Fernández Montoya Farruco, uluslarası alanda başarı kazanmış ünlü flamenko dansçısı Farruquito’nun küçük kardeşidir. 2001 Ocak ayında Francis Brunn ile birlikte “Incógnito” adlı gösteride yer almıştır. Aynı yıl kardeşine ait New York’ta sahnelenen “Farruquito y Familia” adlı gösterisinde ABD turnesinde yer almıştır.

Aynı yılın ekim ayında başdansçı Antonio Canales ile birlikte Meksika turnesine katılmıştır.Genç yaşına rağmen Farruco, kardeşinin yönettiği tüm gösterilerde sahne aldı. Raíces Flamencas, La Len Varó, Por Derecho, Alma Vieja gibi isimlerle çalıştı. İnanılmaz yeteneği ile tüm dünyanın önemli sanat merkezlerinde sahne alan sanatçı, özellikle İspanya turnesinde büyük bir başarı elde etti.

2005 yılında Mireia Ros’un filmi El Triunfo adlı filmde Angela Molina ve Juan Diego ile birlikte rol aldı. Berlin Film Festivali ve Malaga Film Festivalleri’nde üzerinde çalıştığı film müzikleri albümleriyle en iyi film müzikleri kategorisinde ödüle aday olarak gösterildi.Sanatçı, geçen yıllarda CRR’de sahne alan Paco De Lucia ile aynı sahneyi paylaşıp seyircileri büyülemişti. Bir dansın ötesinde, geleneğe bağlılığı ile falamenco dansçıları arasında farkından söz ettiren “Farruco”, hemen hemen tümü müzisyen dansçı olan aile üyeleri ile birlikte muhteşem bir flamenco akşamı yaşatmak üzere geliyor.

04 Mayıs 2011
20:00
CRR Konser Salonu, İstanbul

Reklamlar